Polonia we Włoszech

[ Polonia w Europie i na Świecie ]

Związek Polaków we Włoszech: polonia-wloska.it – federacja skupiająca różne stowarzyszenia i instytucje polsko-włoskie na terenie Włoch. Została założona w 1995 roku.

Stowarzyszenie „Amici Italia- Polonia”: amici-italia-polonia.blog.pl – Celem stowarzyszenia jest propagowanie polsko-włoskiej wymiany kulturalnej, naukowej i ekonomicznej, pogłębianie wiedzy o Polsce i jej historii i kulturze oraz umacnianie dobrego wizerunku Polski i Polaków na terenie Włoch. Powstało w Taranto w 2014 roku.

Apulijskie stowarzyszenie włosko-polskie: assopuglieseitalopolacca.jimdo.com – zostało założone w Bari. Stowarzyszenie za główny cel stawia sobie promocję języka i kultury polskiej na terenie Włoch, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Apulia.

Związek Polaków w Kalabrii: associazionepolacchiincalabria.it – celem organizacji jest promowanie Polski, jej kultury i nauki, budowanie pozytywnego wizerunku Polaka w Kalabrii i w Europie, a także integracja środowiska polonijnego, wieloetnicznego i lokalnego zachowując jednocześnie polską tożsamość. Została założona w 2003 roku.

Stowarzyszenie Kulturalne Włosko-Polskie w Toskanii: polonia-toscana.eu – celem stowarzyszenia jest rozpowszechnianie wiedzy o Polsce, o polskiej kulturze, historii oraz tradycjach. Zostało założone w 1997 roku.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Le Rondini”: assoculturalerondini.blogspot.com – celem działalności organizacji jest promocja Polski na terenie Rzymu, a w szczególności rozpowszechnianie wśród mieszkańców miasta elementów szeroko rozumianej kultury, sztuki, tradycji i historii Polski. Organizacja została założona w 2010 roku.

Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymiefacebook.com/jezykpolskiwrzymie – zajmuje się propagowaniem języka i kultury polskiej w środowisku polskim we Włoszech oraz wspieraniem i szkoleniem nauczycieli pracujących z dziećmi i dorosłymi. Zostało założone w 2011 roku.

Polacy we Włoszech: polacywewloszech.com – portal internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *