Akademia Zamojska

Akademia Zamojska – powstała w 1594 roku uczelnia znajdująca się w Zamościu, ufundowana i utrzymywana wyłącznie ze środków fundatora miasta, kanclerza Jana Zamojskiego. Była to pierwsza w Polsce uczelnia prywatna i jednocześnie trzeci uniwersytet na ziemiach polskich po Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wileńskim. Akademia Zamojska została zlikwidowana decyzją władz zaboru austriackiego w 1784 roku.

Read more

Collegium Masoviense – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie

Collegium Masoviense – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie – uczelnia niepubliczna. Została założona w 2010 roku. Uczelnia ma strukturę jednowydziałową (Wydział medyczny). Szkoła prowadzi studia I stopnia (Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, Zdrowie publiczne, Kosmetologia) i II stopnia (Pielęgniarstwo, Zdrowie publiczne).

Read more

Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach

Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy z siedzibą w Żarach – niepubliczna uczelnia. Został założony w 2003 roku jako Łużycka Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Jana Benedykta Solfy. W 2017 roku przyjęła obecną nazwę. Podstawową jednostką organizacyjną uczelni jest Wydział Studiów Społeczno-Ekonomicznych, na którym można kształcić się na następujących kierunkach: Pedagogika (I i II stopnia), Bezpieczeństwo narodowe (I i II stopnia), […]

Read more

Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Zawierciu

Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Zawierciu – uczelnia niepubliczna. Została założona w 1999 roku. Szkoła posiadała uprawnienia do nadawania tytułu licencjata bądź inżyniera i kształci w dwóch kierunkach: Informatyka w zarządzaniu oraz Turystyka i rekreacja, przy czym drugi kierunek był realizowany na Wydziale Zamiejscowym Turystyki i Nauk Humanistycznych w Sosnowcu. Szkoła zakończyła swoją działalność w 2016 roku.

Read more

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu – niepaństwowa uczelnia. Została założona w 1997 roku. Prowadzi studia licencjackie (Administracja, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Finanse i rachunkowość, Fizjoterapia, Pedagogika, Pielęgniarstwo), inżynierskie (Budownictwo, Informatyka) i magisterskie (Fizjoterapia). W swojej ofercie posiada również studia podyplomowe.

Read more

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego w Zamościu – niepaństwowa uczelnia. Została założona w 1998 roku. W ramach struktur Uczelni działa jeden wydział – Wydział Nauk Administracyjno-Prawnych. Uczelnia prowadzi studia licencjackie na trzech kierunkach: Administracja, Ekonomia, Bezpieczeństwo wewnętrzne. Zajęcia odbywają się zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

Read more

Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu – uczelnia prywatna. Została założona w 2009 roku. Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu prowadzi: studia I stopnia (licencjackie) na kierunku Sport oraz studia podyplomowe.

Read more
1 2 3 24