Teatr Powszechny w Warszawie

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera – teatr warszawski. Został założony w 1944 roku. Jego gmach znajduje się ulicy Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie. Po wojnie rozpoczął się okres odnowy teatru. W latach 2009–2010 przeprowadzono remont generalny gmachu teatru. W okresie remontu zespół grał gościnnie na deskach innych warszawskich teatrów.

Read more

Teatr Muzyczny Roma

Teatr Muzyczny „Roma” – warszawski teatr muzyczny. Gmach teatru znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie. W latach 90. XX wieku teatr zaczął podlegać władzom Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).

Read more

Teatr na Woli

Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego – teatr dramatyczny. Został założony w styczniu 1976 roku, a jego siedziba znajdowała się przy ul. Kasprzaka 22 w Warszawie. W reprtuarze teatru była zarówno klasyka, jak i utwory współczesne, dramaty i komedie, często utwory drażliwe politycznie. W wyniku połączenia dwóch instytucji kultury: Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. […]

Read more

Teatr Rampa

Teatr Rampa – warszawski teatr repertuarowy. Został założony w 1975 roku. Jego siedziba znajduje się przy ul. Kołowej 20 w Warszawie, na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”. W repertuarze teatru oprócz spektakli muzycznych znajdują się również sztuki współczesne oraz szeroko pojęta klasyka.

Read more

Teatr Polski w Warszawie

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana – warszawski teatr dramatyczny. Został założony w 1913 roku. Budynek znajduje się przy ulicy Karasia 2 w Warszawie. W czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej teatr zmienił nazwę na Theater der Stadt Warschau, a tydzień później zaczął tam działać również jawny Teatr Miasta Warszawy, dający w niektóre dni tygodnia także przedstawienia dla Polaków. W […]

Read more

Teatr Polonia

Teatr Polonia (do 2005 kino Polonia) – teatr dramatyczny w Warszawie. Został założony w 2005 przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Siedziba Teatru Polonia mieści się w Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej, przy ulicy ul. Marszałkowskiej 56. Teatr posiada dwie sceny: Scenę Dużą i Scenę Małą.

Read more

Piwnica na Wójtowskiej

Teatr Piwnica na Wójtowskiej – teatr warszawski. Został założony w 1978 roku  w Warszawie. Jest prywatną instytucją Ryszarda Waldeck-Ostromęckiego.

Read more

Operetka Warszawska

Operetka Warszawska (wł. Państwowa Operetka Warszawska) – warszawski teatr komedii muzycznej. Została założona  1954 roku. Początkowo znajdowała się w gmach teatru przy ul. Puławskiej 39 w Warszawie, jednak w 1966 roku przeniosła się do budynku przy ulicy Nowogrodzkiej 49. W latach 90 zmieniła nazwę na Teatr Muzyczny Roma.

Read more

Teatr Współczesny w Szczecinie

Teatr Współczesny w Szczecinie – teatr szczeciński. Powstał w 1950 roku. Jego siedziba znajduje się w budynku muzeum na Wałach Chrobrego 3 w Szczecinie. Teatr posiada dwie sceny, pierwsza Duża Scena i Malarnia znajduje się na Wałach Chrobrego, natomiast druga scena tzw. Teatr Mały znajduje się na Deptaku Bogusława.

Read more
1 2 3 28