Lista firm z polskim kapitałem

Polski rynek zalany jest zagranicznymi firmami, a to przecież polskie przedsiębiorstwa są podstawą naszej gospodarki. Jak się okazuje wiele polskich firm jest w stanie konkurować z zagranicznymi, często są od nich lepsze, produkty przez nie wyrabiane są wykonane lepiej i są trwalsze. Polski patriota powinien kupować polskie produkty, aby to ułatwić prezentujemy listę znanych polskich firm. Polskich przedsiębiorstw jest bardzo dużo i nie wszystkie tutaj się znalazły. Jeżeli ktoś z naszych czytelników uważa, że jakaś firma powinna się znaleźć na tej liście, prosimy o kontakt pod adresem redakcja@bliskopolski.pl.

AGD, RTV, Elektronika:

Amica www.amica.pl

Avans www.avans.pl

Dospel www.dospel.com

Emalia Olkusz www.emalia.pl

Ever www.ever.eu

Goclever www.goclever.com

Łucznik www.lucznik.info

Media Expert www.mediaexpert.pl

MPM www.mpm.pl

MyPhone www.myphone.pl

Neonet www.neonet.pl

RTV Euro AGD www.euro.com.pl

Solgaz www.solgaz.eu

 

Banki:

Bank Ochrony Środowiska www.bosbank.pl

Bank Pocztowy www.pocztowy.pl

Getin Bank www.getinbank.pl

Idea Bank www.ideabank.pl

Plus Bank www.plusbank.pl

PKO Bank Polski www.pkobp.pl

SKOK www.skok.pl

 

Biżuteria:

Apart www.apart.pl

W. Kruk  www.wkruk.pl

Yes www.yes.pl

 

Branża budowlana:

Atlas: Atlas, Gipsar, Dolina Nidy, Opytzar, Izohan, Izolmat, Chemiks, WIM, LUX, Cesal, Nowyląd www.atlas.com.pl

Cersanit www.cersanit.com.pl

ChyżBet www.chyzbet.pl

Grupa Topex: Neo tools, Topex, Graphite, Verto, Top Tools, DeFort www.grupatopex.com

Opoczno www.opoczno.eu

PSB Polskie Składy Budowlane www.grupapsb.com.pl

Selena: Tytan, Tytan Professional, Tytan Euro-Line, Artelit, Matizol www.selena.pl

Śnieżka www.sniezka.pl

 

Branża chemiczno-kosmetyczna:

Anida www.scananida.com.pl

Arkana www.arkana.pl

Ava Laboratorium www.ava-laboratorium.pl

Bandi www.bandi.pl

Barwa www.barwa.com.pl

Bell www.bell.com.pl

Bielenda www.bielenda.pl

BioDermic www.biodermic.pl

Chantarelle www.chantarelle.pl

Clarena www.clarena.pl

Delia www.delia.pl

Dramers: Brait, Concertino, Professional Style, 4seasons, JM Jean Marc, Men perfect, Concertino Baby www.dramers.com.pl

Farmona www.farmona.pl

Floslek www.floslek.pl

FM Group www.fmgroup.pl

Gold Drop: Gold Drop, Window, Gold Cytrus, Sunik, Dix, Ługa, Booster, Floor, Gold Wax, Prim Auto, Attis, Dalan, Dr Grehen www.golddrop.com.pl

Grupa Inco: Ludwik, Flesz, Lucek, Chlorinol, Auto Max, ABE Body & Soul, Buwi, Segment, Minos www.inco.pl

Hygienika www.hygienika.pl

Inglot www.inglot.pl

Joanna www.joanna.pl

Lakma: Sidolux, Profimax, Persep+ol www.lakma.com

Lirene www.lirene.com

Mariza www.mariza.com.pl

Miraculum: Brutal, Wars, Być może, Tanita, Lider, Chopin, Gracja, Paloma, Pani Walewska www.miraculum.pl

Oceanic www.oceanic.pl

Organique organiquecosmetics.com

Paese www.paese.pl

Pharma CF: Cztery Pory Roku, Venus, Missy, Seria Kwiatowa, Dermafresh, Bond, Korsarz, Football, No 36, Bye bye Mosquito, Fri, Golden Sun  www.pharmacf.com.pl

Pollena: Biały Jeleń, Dzidziuś, Dzidziuś dla mamy, Luxella, 83 Enzymat, bhp, Komfort, Impet, Dr Reiner, FF, Biały Jeleń PRObiotic, Biały Jeleń PREbiotic www.pollena.com.pl

Wibo www.wibo.pl

Ziaja www.ziaja.com

 

Branża informatyczna:

Action www.action.pl

Arcabit www.arcabit.pl

Asseco Poland www.asseco.com

CD Projekt www.cdprojekt.com

CI Games www.cigames.com

Comarch www.comarch.pl

Digital Core Design www.dcd.pl

Ganymede www.ganymede.eu

Komputronik www.komputronik.pl

NTT System www.ntt.pl

Omni3D www.omni3d.com

Optimus www.optimus.pl

Techland www.techland.pl

Vobis www.vobis.pl

 

Branża obuwnicza:

Acord www.acord-buty.com.pl

Artis www.dance-artis.pl

Axel www.axel-buty.pl

Badura www.badura.pl

But-S www.but-s.com.pl

CCC www.ccc.eu

Demar www.demar.com.pl

Fun In Design www.funindesign.pl

Gino Rossi www.gino-rossi.com

Kazar www.kazar.com

Lasocki www.lasocki.eu

Loft 37 www.loft37.eu

Łukbut www.lukbut.eu

Maciejka Footwear www.maciejka.pl

Nessi www.nessi.com.pl

Ryłko www.rylko.com

Savvy Sole www.savvysole.com

Witt www.witt.com.pl

Wojas www.wojas.pl

 

Branża odzieżowa:

Apla www.apla.krakow.pl

Bialcon www.bialcon.pl

Big Star www.bigstar.pl

Bytom www.bytom.com.pl

Cropp www.cropp.com

Dakota Jeans www.dakota-jeans.pl

Diverse www.diversesystem.com

Drywash www.topsecret.pl/pl-PL/drywash

House www.house.pl

Mohito www.mohito.com

Promo Stars www.promostars.com

Rabarbar www.rabarbar.co

Reserved www.reserved.com

Sinsay www.sin-say.com

Textill Market www.textilmarket.pl

Top Secret www.topsecret.pl

Troll www.topsecret.pl/pl-PL/troll

Wółczanka www.wolczanka.com.pl

Vistula www.vistula.pl

 

Branża spożywcza:

Aksam www.aksam.pl

Bakalland www.bakalland.pl

Bakoma www.bakoma.pl

Bartolini www.bartolini.com.pl

Bielmar www.bielmar.pl

BiFIX www.bifix.pl

Boramex www.boramex.pl

Cedrob www.cedrob.com.pl

Celiko www.celiko.com.pl

Chaber www.chaber.com.pl

Cisowianka www.cisowianka.pl

Colian: Goplana, Jutrzenka, Solidarność, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Hellena, Apetita, Siesta www.colian.pl

Contimax www.contimax.pl

Cykoria www.cykoria.pl

Czanieckie Makarony www.makaron.pl

Dawtona www.dawtona.pl

Dega www.dega.pl

Delik www.rotr.pl

Dobrowianka www.dobrowianka.pl

Emix www.emix.com.pl

Eurovita: Terravita, Cocoacara, Alpinella www.eurovita.pl

FoodCare: Gelwe, Fitella, N-gine, Black, 4move, Frugo, Blow www.foodcare.pl

Gomar Pińczów www.gomar.net.pl

Graal: Super Fish, Meg Ryba, Gaster, Black Rose, Era ryb, Tess, Koral, Kuchnia Staropolska, Zduńskie Smaki, Kordex www.graal.pl

Granex www.granex.pl

Grycan www.grycan.pl

Helio www.helio.pl

Ice-Mastry www.ice-mastry.pl

Indykpol www.indykpol.pl

Jagr www.jagr.com.pl

Jurajska www.jurajska.pl

Konspol www.konspol.com.pl

Koral www.koral.com.pl

Kotlin www.zpowkotlin.pl

Krakowski Kredens www.krakowskikredens.pl

Kryniczanka www.kryniczanka.pl

Kupiec www.kupiec.pl

Lactima www.lactima.pl

Lazur www.lazur.pl

Łabimex www.labimex.pl

Makarony Polskie: Sorenti, Abak, Makaron Staropolski, Solare, Stoczek, Tenczynek www.makarony.pl

Maluta www.maluta.galeo.pro

Marwit www.marwit.pl

Maspex Wadowice: Tymbark, Tiger, Puchatek, Kubuś, Plusssz, Mlekołaki, Lubella, Malma, Ekland, Caprio, Cremona, Cacao DecoMorreno www.maspex.com

Międzychód www.twojmiedzychod.pl

Millano: Baron, Millano, Pomorzanka, Hibbi, Elitchoco www.millano.com.pl

Mlekovita www.mlekovita.com.pl

Mlekpol www.mlekpol.com.pl

Mokate www.mokate.com.pl

Muszynianka www.muszynianka.pl

Nordis www.nordis.com.pl

Ocetix www.ocetix.com.pl

Olmaj www.olmaj.pl

Pamapol www.pamapol.pl

Pekpol www.pekpol.pl

Piątnica www.piatnica.com.pl

Piwniczanka www.piwniczanka.com.pl

Prymat www.prymat.pl

Reypol www.reypol.com.pl

Roleski www.roleski.pl

Sante www.sante.pl

Seko www.sekosa.pl

Skawa www.skawa.com.pl

Śnieżka www.sniezka-invest.pl

Zbyszko www.zbyszko.com.pl

Dom i ogród:

Agata Meble www.agatameble.pl

Agnella www.agnella.pl

Armatura Kraków www.grupa-armatura.pl

Barlinek www.barlinek.com.pl

Black Red White www.brw.com.pl

Bodzio www.bodzio.pl

Dafi www.dafi.pl

Dako www.dako.eu

Deante www.deante.pl

Drutex www.drutex.pl

Fakro www.fakro.pl

Gerda www.gerda.pl

Kler www.kler.eu

Oknoplast www.oknoplast.com.pl

Porta Drzwi www.porta.com.pl

Sanplast www.sanplast.pl

 

Produkty dla dzieci, zabawki, gry:

Aro Team www.aroteam.pl

Brik www.brik.pl

Cobi www.cobi.pl

Firkon www.firkon.pl

Granna www.granna.pl

Jedo www.jedo.pl

Lonex www.lonex.com.pl

Pilch www.pilchr.pl

Prampol www.prampol.pl

Przemko www.babymerc.pl

Roan www.roan.pl

Sojan www.sojan.com.pl

Tako www.tako.net.pl

Trefl www.trefl.com

Trzymyszy www.trzymyszy.pl

Tutek www.tutek.pl

Wader www.wader-wozniak.pl

Womar www.womar.com.pl

Q-Workshop www.pl.q-workshop.com

 

Sieci handlowe:

Alma www.almamarket.pl

Arhelan www.arhelan.com.pl

Chata Polska www.chatapolska.pl

Chorten www.chorten.com.pl

Czerwona Torebka www.czerwonatorebka.pl

Delikatesy Sezam www.nasz-sklep.pl/sezam

Dino www.marketdino.pl

Eko www.eko.pl

Frac www.frac.pl

LD Holding, sieć sklepów Livio, eLDe, Sieć 34 www.elde.pl

Małpka Express www.malpkaexpress.pl

MarcPol www.marcpol.pl

Piotr i Paweł www.piotripawel.pl

POLOmarket www.polomarket.pl

Polska Grupa Supermarketów, sklepy Delicja, Top Market, Minuta 8 www.pgs.net.pl

Sedal www.sedal.pl

Słoneczko www.sloneczko.zgora.pl

Społem www.spolem.org.pl

Stokrotka www.stokrotka.pl

Topaz www.topaz24.pl

Twój Market www.twojmarket.pl

Wizan www.wizan.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *