Waldemar Bzura – „Mazury. Między niebem a wodą” (2014)

Waldemar Bzura - "Mazury. Między niebem a wodą"„Mazury. Między niebem a wodą” powstały z miłości do Krainy Tysiąca Jezior. Album Waldemara Bzury, wydany przez krakowskie Wydawnictwo Biały Kruk to niesamowita podróż przez najpiękniejsze i często mało znane zakątki Mazur. Mazury to enklawa dzikiej, nieskażonej jeszcze ludzką ręką przyrody, piękny i niezwykle urozmaicony polodowcowy krajobraz.

To okolone sitowiem jeziora, bory i puszcze, malownicze poranne mgły, klucze bocianów, żurawi i kormoranów, tajemnicze jelenie, łosie czy groźne wilki. Próżno by szukać drugiego takiego fotografika jak Waldemar Bzura, który z tak ogromnym zapałem i wytrwałością, a także z prawdziwym artyzmem utrwala wyjątkowość flory oraz fauny tego regionu.

Każde z unikatowych zdjęć robi wielkie wrażenie. Żyjący na Mazurach Waldemar Bzura jest znawcą zachowań ptaków i zwierząt, dzięki czemu mógł je podpatrzeć w sytuacjach, jakich nie ujrzy nigdy zwykły turysta. Album jest też wyrazem nadziei autorów i wydawcy, że to piękno Mazur uda się tam ocalić, którą wpiera również teks dr. Jerzego Kruszelnickiego, światowego działacza ochrony przyrody.

Album został wydany w lipcu 2014 roku, nakładem wydawnictwa Biały Kruk.