Sklep MŚ 2022

Mundial roku dwa tysiące dwudziestego drugiego to nie jest łatwy kierunek dla polskich kibiców. Mimo, że polska drużyna będzie tam reprezentować nasz kraj, przeciętny fan biało-czerwonych nie będzie miał możliwości śledzić rozgrywek „na żywo”. Zarówno ze względu na odległość, ale również wobec kosztów, które wiążą się z obecnością na nowoczesnych stadionach w Katarze.

Pozostaje zatem kibicowanie z Polski, za pośrednictwem „stref kibica”, w restauracjach i barach, jak i po prostu przed telewizorami w domach.

Występ polskich piłkarzy na największej imprezie budzi jednak tak duże emocje, że niezależnie od fizycznej odległości tego wydarzenia Polacy chcą i będą identyfikować się z naszymi reprezentantami. Zewnętrznymi objawami takiej identyfikacji są oczywiście polskie barwy narodowe, biel i czerwień.

Głównymi atrybutami polskiego kibica są biało-czerwone koszulki, szale, czapki. Koszulki możemy podzielić na meczowe (związane z piłkarską kadrą) jak i kibicowskie (niekoniecznie sportowe, często z motywami patriotycznymi). Wśród szali dominują głównie wersje kibicowskie.

Osobną kategorią pamiątek są te związane z konkretnym turniejem, w tym przypadku oznaczone nazwą Katar 2022. Ważne: są to nazwy i znaki zastrzeżone, ich podrabianie jest przestępstwem. Oficjalne logo, maskotka itp., są w wyłącznej gestii organizatorów Mundialu i nie może dowolnie używane, w tym na nieoficjalnych gadżetach.

A zatem oficjalne pamiątki MŚ to np. piłki, wpinki, kubki, plecaki. A gdzie w Polsce można znaleźć oryginalne gadżety Mundial 2022? Sugestie poniżej:

  • stacjonarne sklepy sportowe
  • sklepy internetowe, np. www.fanzone.pl czy www.iss-sport.pl
  • pamiątki kibica na OLX