Jan Kulczyk, Radosław Sikorski – zapis rozmowy

Powrót do Afery podsłuchowej

Afera taśmowa

Jan Kulczyk (biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków), Radosław Sikorski (Minister Spraw Zagranicznych)

Rozmowa miała miejsce w restauracji Sowa&Przyjaciele.

Została ujawniona 21 października 2015 roku przez Anitę Gargas i Cezarego Gmyza w programie Telewizji Republika „Zadanie specjalne”.

Afera podsłuchowa Jan Kulczyk, Radosław Sikorski

Jan Kulczyk: Słuchaj, z tego powodu, że jest tak w historii, że kiedy my walczymy o węgiel, a Rosjanie… i to jest fakt i to ci ktoś wyciągnie, po co my walczymy? Po drugie…
Radosław Sikorski: Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nie swoje interesy.
JK: Tak, to jest druga sprawa, posłuchaj. Koszt energii wynikający z tego faktu, że ten węgiel produkujemy tak drogo… No przecież my musimy dbać o polską gospodarkę. Z całym szacunkiem – nie wiem, ile jest tam w tej chwili tych górników – sto tysięcy?
RS: Yhm.
JK: Może nawet już nie. Ja rozumiem, że dzisiaj, przedwyborczo trzeba. Rozumiem. Nie dyskutuję. Jak ktoś mówi: „Donald – po co?” Są wybory, zostawcie. Natomiast potem trzeba to zupełnie zmienić. To, co było dzisiaj naszym przekleństwem – położenie – naprawdę, weźmy, kurwa, przejmujmy energetykę ukraińską. Ja ci to zrobię. Radek – ja ci to zrobię.
RS: OK.
JK: I nagle się staniemy… zamieszamy. Ja bym chciał, tak jak powiedziałeś kupić Kohlera. Następną rzeczą, którą chciałbym kupić, to chciałbym kupić EON. Ma stare rozwiązania, stare. Dmuchnę nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *