Jan Kulczyk, Radosław Sikorski – zapis rozmowy

Powrót do Afery podsłuchowej

Afera taśmowa

Jan Kulczyk (biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków), Radosław Sikorski (Minister Spraw Zagranicznych)

Rozmowa miała miejsce w restauracji Sowa&Przyjaciele.

Została ujawniona 21 października 2015 roku przez Anitę Gargas i Cezarego Gmyza w programie Telewizji Republika „Zadanie specjalne”.

Afera podsłuchowa Jan Kulczyk, Radosław Sikorski

Jan Kulczyk: Słuchaj, z tego powodu, że jest tak w historii, że kiedy my walczymy o węgiel, a Rosjanie… i to jest fakt i to ci ktoś wyciągnie, po co my walczymy? Po drugie…
Radosław Sikorski: Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nie swoje interesy.
JK: Tak, to jest druga sprawa, posłuchaj. Koszt energii wynikający z tego faktu, że ten węgiel produkujemy tak drogo… No przecież my musimy dbać o polską gospodarkę. Z całym szacunkiem – nie wiem, ile jest tam w tej chwili tych górników – sto tysięcy?
RS: Yhm.
JK: Może nawet już nie. Ja rozumiem, że dzisiaj, przedwyborczo trzeba. Rozumiem. Nie dyskutuję. Jak ktoś mówi: „Donald – po co?” Są wybory, zostawcie. Natomiast potem trzeba to zupełnie zmienić. To, co było dzisiaj naszym przekleństwem – położenie – naprawdę, weźmy, kurwa, przejmujmy energetykę ukraińską. Ja ci to zrobię. Radek – ja ci to zrobię.
RS: OK.
JK: I nagle się staniemy… zamieszamy. Ja bym chciał, tak jak powiedziałeś kupić Kohlera. Następną rzeczą, którą chciałbym kupić, to chciałbym kupić EON. Ma stare rozwiązania, stare. Dmuchnę nimi.

Dodaj komentarz