Kaczyński dzieli Polaków!

Jedno z najbardziej popularnych (rzekomo krytycznych) sformułowań rozhisteryzowanych mediów wobec polityka Jarosława Kaczyńskiego brzmi następująco: „Kaczyński dzieli Polaków!”. Czy znane są jakieś konkretne przypadki i ich skutki? Którą rodzinę rozbił, jakich przyjaciół rozdzielił?…

Prosimy o e-maile z odpowiedziami na powyższe pytania, a tymczasem pozwolimy sobie wyrazić opinię w tej sprawie: Polacy są podzieleni! Obywatele Rzeczpospolitej dzielą się na mnóstwo grup! Wymieńmy kilka podziałów:

– Polacy grubi i Polacy chudzi

– Polacy młodzi i Polacy starzy

– Polacy mieszkający na wsi i Polacy mieszkający w mieście

– Polacy zarabiający wystarczająco wiele, by zaspokoić swoje potrzeby oraz Polacy zarabiający według nich za mało

– Polacy niezadowoleni z faktu, że nie dokonano w Polsce lustracji oraz Polacy, którzy takiej potrzeby nie widzą

– Polacy spożywający alkohol i abstynenci…

Podziałów jest mnóstwo, dokonują się same. Nie dokonuje ich Kaczyński, ani także Tusk czy Kwaśniewski. To człowiek decyduje czy jest zwolennikiem lub przeciwnikiem aborcji. Osoba, które te podziały zauważa lub o nich informuje nie jest ich pomysłodawcą. Jeśli zwrócimy się do nastolatków: „Ruszcie tyłki sprzed telewizorów, poruszajcie się trochę!” – czy jesteśmy wtedy autorami podziału Polaków na aktywnych fizycznie oraz spędzających czas przed ekranami?

Polaku, myśl!

Bo trzeba również wiedzieć, że Polacy dzielą się też na takich, którzy myślą samodzielnie oraz na tych, którzy bezkrytycznie przyjmują informacje płynące z „wolnych” mediów… Na szczęście sam decydujesz, do której grupy tego podziału należysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *