Maryna Miklaszewska – „Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera” (2012)

Maryna Miklaszewska - Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera„Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera” Maryny Miklaszewskiej to powieść z „kluczem”, której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją, a wątek kryminalny przeplata się z wątkiem miłosnym. To kłębowisko nierozwiązanych do końca zagadek i tajemniczych wydarzeń składających się na szczególne „political fiction”. Kim jest hipster i jaką tu odgrywa rolę? Według definicji to ktoś, kto wyprzedza modę, jest nieuchwytny, wymyka się próbom opisu. Bohaterka powieści, Nina, podążając tropem marynarki od Armaniego, kupionej w sklepie vintage, jest przekonana, że spotkała kogoś takiego. Czy chodzi jednak tylko o ubiór? O modę w sensie stroju i sposobu bycia? A może jest to pojęcie szersze, zawierające w sobie oryginalność poglądów, odwagę płynięcia wbrew prądowi, fantazję i chęć zmieniania biegu wydarzeń? Spotkanie to zmieniło życie Niny. Lektura tej powieści może zmienić twoje…

„Od świetnie napisanej książki Maryny Miklaszewskiej trudno się oderwać. Czyta się ją jednym tchem. W sensacyjnej, pasjonującej fabule skrywają się poważne treści – celne opisy współczesnych obyczajów, diagnoza polskiej sytuacji, głębsza niż ta, którą znajdziemy w wielu socjologicznych traktatach, a także „teatrologiczne” refleksje nad trzema wydarzeniami, które wstrząsnęły Polską i decydująco wpłynęły na nasze losy. Możemy się też dowiedzieć, co może sprawić jeden niepozorny medalik zaszyty w ubraniu, skąd czerpać siłę i czym kierować się w działaniu.”

Zdzisław Krasnodębski

„Ta powieść przykuwa uwagę, zaskakuje, prowadzi przez wydarzenia lekko i zręcznie, zmieniając nastroje i niezauważalnie zmuszając do całkiem niewesołych rozmyślań… Od początku do końca bardzo dobra!”

Rafał Ziemkiewicz

Data wydania: październik 2012

Ilość stron: 304

Wydawnictwo: Trio

Kup książkę: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=miklaszewska+spotkalam+kiedys+prawdziwego+hipstera