Kękuś Zbigniew

Zbigniew Kękuś – polski finansista, pracował m.in jako dyrektor Pionu Usług w ING Banku Śląskim. W 1997 roku rozpoczęła się jego sprawa rozwodowa, która była początkiem jego problemów. W trakcie sprawy walczył o orzeczenie częstszego widywania się z synami, zwłaszcza możliwości dowożenia dwa razy w tygodniu na rehabilitację chorego syna. Jego wnioski oddalano, a w związku z ciągłym składaniem odwołań, sąd skierował Zbigniewa Kękusia na badania psychiatryczne.

Zwrócił się więc do Rzecznika Praw Obywatelskich, prof Andrzeja Zolla ze skargą, że sędziowie nie przestrzegają prawa, znęcają się nad jego chorym synem, a także łamią jego prawa obywatelskie. Andrzej Zoll w tej sprawie staną po stronie sędziów. Jednak jego orzeczenia nie można uważać za sprawiedliwe ponieważ pełnomocnikiem byłej żony Zbigniewa Kękusia była żona prof Andrzeja Zolla.

W 2006 roku został on zwolniony z pracy, ze względu na konflikt z prof Zollem, który mógł zostać źle odebrany przez klientów banku. Zdesperowany Zbigniew Kękuś w 2014 roku, w proteście głodował pod siedzibą banku ING w Warszawie.

Zobacz więcej: Zbigniew Kekuś.

« Powrót do Leksykonu