Mały poradnik małego agitatora – Facebook

[Powrót do Poradnika]

1. Nie spamujemy. Wśród znajomych na portalach społecznościowych mamy nie tylko oszołomów i faszystów ;-) ale także rodzinę i sympatycznych Lemingów. Nie należy atakować ich codziennie „oświecającymi” treściami. Raz w tygodniu (choć aż kusi!…) wystarczy.

2. Jeśli prowadzimy jakąś inicjatywę, akcję, zakładamy do tego Stronę na facebook, a nie nowe „konto użytkownika”. Link do założenia „strony”: http://www.facebook.com/pages/create.php (jeśli już założyliśmy „konto użytkownika” zamiast „strony” możemy dokonać konwersji: http://www.facebook.com/help/175644189234902/)

3. Istotną i przydatną funkcją jest „przyjazna nazwa” na Facebook (http://www.facebook.com/username), która ze skomplikowanego adresu typu „www.facebook.com/TwojaStrona/0123456789″ tworzy krótkie „www.facebook.com/TwojaStrona”. Opcja dostępna dla stron z minimum dwudziestoma pięcioma „fanami”.

4. Przygotowując plakaty (do rozwieszenia na mieście czy tylko do internetu) warto oprócz tradycyjnego formatu A4, przygotować wersję poziomą: na potrzeby facebookowego „zdjęcia w tle”. Rozmiar: 851 x 315 pixeli.  Przygotowując „zdjęcie w tle”, należy pamiętać, aby lewą dolną część obrazu pozostawić bez istotnych informacji (będzie tam prezentowane profilowe zdjęcie użytkownika, rozmiar 180×180 pixeli).

Dzięki temu użytkownicy mogą na swoich profilach zamieszczać nasz przekaz. Przykład poziomego zdjęcia w tle wraz z kwadratowym zdjęciem profilowym:

Facebook - zdjęcie w tle i profilowe

Facebook – zdjęcie w tle i profilowe

 

Dodaj komentarz