Mały poradnik małego agitatora – plakaty

[Powrót do Poradnika]

Dostępność internetu i darmowych programów graficznych spowodowała, że wiele osób przygotowuje plakaty zachęcające do przyjścia na spotkanie, koncert, manifestację. Warto przy tym pamiętać, aby:

1. W widocznym miejscu umieścić datę, godzinę i miejsce wydarzenia. Często brakuje na plakatach miejscowości – to, że dla autora jest oczywiste, iż marsz odbędzie się w Olsztynie nie oznacza, że wszyscy oglądający ogłoszenie mają tę samą wiedzę.

2. Zrezygnować z małych elementów, detali, „upiększaczy”, postawić na wyraźny przekaz (duża czcionka) i jasną formę (jedno większe zdjęcie).

3. Wydrukować plakat w czerni i bieli, aby sprawdzić czy wydruk jest czytelny.

4. Przygotowując plakaty (do rozwieszenia na mieście czy tylko do internetu) warto oprócz tradycyjnego formatu A4, przygotować wersję poziomą: na potrzeby facebookowego „zdjęcia w tle„. Rozmiar: 851 x 315 pixeli. Przygotowując „zdjęcie w tle”, należy pamiętać, aby lewą dolną część obrazu pozostawić bez istotnych informacji (będzie tam prezentowane profilowe zdjęcie użytkownika, rozmiar 180×180 pixeli).

Dzięki temu użytkownicy mogą na swoich profilach zamieszczać nasz przekaz. Przykład poziomego zdjęcia w tle wraz z kwadratowym zdjęciem profilowym:

Facebook - zdjęcie w tle i profilowe

Facebook – zdjęcie w tle i profilowe

Dodaj komentarz