Film „TW Bolek” (TVN) (2010)

Film "TW Bolek"Wrzesień 2010: Rzeczpospolita” donosi, że prace montażowe nad filmem zakończyły się już w marcu, a niedawno dokument o TW Bolku wyciekł do internetu. Tajemniczy sprawca umieścił go w częściach na popularnym serwisie YouTube. Nie było jednak napisów tytułowych i listy realizatorów. Zaledwie po kilku godzinach TVN zablokowała nagrania.

Źródło: http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100915/KRAJ_SWIAT/6383754

„Czy przywódca stoczniowców, legenda Solidarności, były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla jako tajnych agent „Bolek” donosił na swoich kolegów Służbie Bezpieczeństwa PRL?  Dziennikarze stacji TVN z Krakowa: Monika Góralewska, Piotr Pizło i Krzysztof Brożyk ustalili, że Lech Wałęsa jednak współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. W trakcie realizacji dokumentu dotarli do oficerów SB, którzy potwierdzają, że historycy IPN Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk nie minęli się z prawdą w książceSB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”.”

Źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/film-o-tw-bolku-wyciekl-do-internetu-tvn-nie-pokaz_153448.html

Ciekawym jest fakt przygotowywania materiału na ten temat właśnie przez TVN. Wśród komentarzy internautów dominuje pogląd, iż „stacja chciała mieć haka na wypadek konfliktu z Salonem III RP”.

http://foros.salon24.pl/230076,film-tvn-o-bolku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *