LGBT

LGBT – z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości. Do grupy osób transgenderycznych wlicza się również osoby transseksualne. W ogólnej definicji terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o niezgodnej z biologiczną tożsamości płciowej (osoby transgenderyczne i transseksualne).

Wikipedia

Odrzucając język politycznej poprawności należy jako LGBT rozumieć lobby homoseksualistów i promotorów przeróżnych dewiacji seksualnych dążących do zburzenia dotychczasowego prawa naturalnego i zwyczajowego, gdzie specjalną ochronę jako najważniejsza komórka w społeczeństwie ma rodzina: związek kobiety, mężczyzny i ich potomstwa.

Teza ta nabiera dodatkowego potwierdzenia, gdy odnotujemy, że do skrótu LGBT dodano literę Q. Q jak Queer – z angielskiego „dziwak”. Nie chodzi zatem o „ochronę ludzi, którzy takimi już urodzili się homoseksualistami”, lecz o walkę z tradycją i promocję wszelkiej nienaturalności.

« Powrót do Leksykonu