Zapraszamy do współpracy!

Przywróć Tuskowi pamięć

„Przywróć Tuskowi pamięć”

– „Nie opłaciłem serwera, gdyż był za drogi.”

– „Zapomniałem przedłużyć domenę.

– „Nie otrzymałem e-maila informującego o wygaśnięciu usługi.”

– „Miałem konto na darmowej stronie, zmieniono regulamin i usunięto moją witrynę.”

– „Urodziło mi się dziecko i nie miałem już czasu.”

– „To było zlecenie komercyjne, a klient przestał płacić.”

Lista powodów, dla których ciekawe inicjatywy i materiały znikają z internetu, jest długa. Z pomocą przyjdzie czasem wyszukiwarka Google lub serwisy archiwizujące internetowe treści, ale który laik szukał będzie zapasowej kopii z któregoś tam roku?

Przykładem może być strona stworzona przez Jarosława Gowina z czasów, kiedy uczestniczył on w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej (rok 2013). Witryna internetowa, na której znajdowała się gra „Memory – przywrócić premierowi pamięć” w przystępny sposób wykazywała jak premier Tusk „zmieniał zdanie” w wielu kluczowych kwestiach. Dziś strony już nie ma, a adres zmienpremiera.pl zamienił się w jeszcze jedną bezwartościową stronę internetową zamieszczającą linki reklamowe. Szkoda, bo sama gra była ciekawa i niejednemu telewidzowi mogłaby odświeżyć pamięć (na przywrócenie pamięci Donaldowi Tuskowi nie liczymy). Ta sytuacja należy pewnie do gatunku „klient przestał płacić” (w końcu odszedł z PO), ale inicjatywy prywatne również często znikają bezpowrotnie.

Projekt Blisko Polski jest w swym założeniu bardzo szeroki, a jednym z jego celów jest sprawienie, by ważne treści nie ginęły. Dlatego zbieramy w witrynie informacje z pozoru błahe, oczywiste, dostępne również gdzie indziej, a także historie i fakty znane powszechnie. Po co? Właśnie po to, żeby nie zginęły, żeby nie umknęły, żeby były pod ręką, żeby stworzyły spójną całość. Żeby były (docelowo) dobrze opakowane i rozsądnie zaprezentowane. By nie przedzierać przez blogi, stronki i komentarze. By informacja była dostępna i czytelna.

Dlatego też proponujemy współpracę tym osobom i inicjatywom, których cele są zbieżne z naszymi. Mamy serwer, mamy domenę i nie zapomnimy przedłużyć terminu jej ważności. :)

Umożliwiamy skorzystanie z serwera Blisko Polski i zainstalowanie na nim Twojej witryny (z własnym adresem lub w domenie twojanazwa.bliskopolski.pl) lub stworzenie zakładki (podstrony) na stronie BliskoPolski.pl z Twoimi treściami, które są słabo widoczne gdzie indziej. Posiadasz ciekawą stronę, ale mało kto ją odwiedza? Przyłącz się. Masz ciekawy materiał służący przybliżeniu sprawy polskiej szerszemu gronu? Zapraszamy do współpracy!

Dzięki Blisko Polski Twoja praca może zostać dostrzeżona przez większą liczbę Czytelników. Liczba odwiedzin naszej strony systematycznie wzrasta, a w zasadzie nie rozpoczęliśmy jeszcze poważnej promocji strony (gdyż wciąż ją budujemy). Umożliwimy pracę na stabilnym serwerze, a być może zyskasz coś jeszcze? Owszem, jesteśmy amatorami, ale z niemałym doświadczeniem! :)

Oczywiście zastrzegamy sobie prawo do wyboru Partnerów do współpracy. Nie interesuje nas promocja publicystyki czy komentarzy, chcemy zebrać wiedzę, fakty, liczby, daty, ale także ciekawe zestawienia faktów, infografiki, muzykę, filmy czy gry pozwalające lepiej i łatwiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Nie każda strona, nie każda inicjatywa i nie każdy materiał (zwłaszcza nierzetelny czy nieweryfikowalny) znajdzie u nas miejsce, ale zapytać nie zaszkodzi.

Redakcja@BliskoPolski.pl

Dodaj komentarz