Leszek Żebrowski – „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, presonalia” (1994)

Leszek Żebrowski - Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personaliaWybór dorobku publicystycznego i dokumentalnego Narodowych Sił Zbrojnych. Książka jest Efektem pracy Leszka Żebrowskiego, który od lat 80. kolekcjonuje kluczowe dokumenty NSZ. W trzytomowym dziele zawarł te najciekawsze. Od przysięgi i żołnierskiej modlitwy, aż po odezwy, rozkazy i szczegółowe raporty. W książce zawarte też są zdjęcia i szkice o NSZ i czarnej legendzie tej organizacji, która została stworzona przez komunistów.

Część pierwsza zawiera dokumenty podstawowe: przysięgę, modlitwę, oraz dokumenty Tymczasowej Narodowej Rady Politycznej.

Część druga obejmuje podstawowe założenia polityczno-militarne. Są tu przede wszystkim elementy całościowego programu, dokumenty obrazujące postawę wobec okupantów: hitlerowskiego i komunistycznego, walkę z niebezpieczeństwem komunistycznym w kraju, ale także stosunek do Armii Krajowej.

Część trzecia obrazuje organizacje w działaniu i obejmuje: sprawy organizacyjne (rozkazy Dowództwa, Komend Okręgowych i Powiatowych), wszystko to co dotyczy ściśle działalności wojskowej.

Ilość stron: 800

Data wydania: 1994

Wydawnictwo: Burchard Edition

Kup książkę: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zebrowski+narodowe+sily+zbrojne

Got Something To Say:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*