Mariusz Pilis, Artur Dmochowski – „List z Polski” (2011)

Mariusz Pilis, Artur Dmochowski - List z PolskiKsiążka Mariusza Pilisa i Artura Dmochowskiego „List z Polski” jest w pewnym sensie kontynuacją filmu o tym samym tytule, który wyprodukowany dla holenderskiej telewizji, wywołał burzę. Jako pierwszy zadawał niewygodne pytania odnośnie katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie narodził się pomysł napisania książki, która stanowiłaby pełną transkrypcję wywiadów, jakie zostały udzielone na potrzeby filmu. Rozmówcy Mariusza Pilisa – wśród nich Wiktor Juszczenko, Władimir Bukowski oraz Piotr Naimski – mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia, aniżeli mogła pomieścić taśma filmowa.

Powstała książka ważna, stawiająca pytania o Rosję, politykę Lecha Kaczyńskiego, rolę Polski w świecie. Pytania, które dla wielu mogą być niewygodne. Jedno z nich brzmi: w jakim kierunku zmierza Polska? Drugie: kto wskazuje ten kierunek?

„Myślę, że jesteśmy w bardzo niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej. A ona jest tym bardziej niebezpieczna, że nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego że obecnie rządzący i ośrodki opiniotwórcze robią wszystko, żeby Polakom wmówić, że są absolutnie zabezpieczeni układami międzynarodowymi, że NATO i UE gwarantują nam po wieczne czasy bezpieczeństwo. Niestety, to nieprawda.”

” Tej książki po prostu nie wypada nie znać.”

„Nie mam najmniejszych wątpliwości co do faktu, że Zachód znów was sprzedaje.”
Władimir Bukowski

„Nazywałem [Lecha Kaczyńskiego] «polskim Ronaldem Reaganem» i jestem przekonany, że wcześniej czy później większość sobie to uświadomi.”
Wiktor Juszczenko

Data wydania: 06.04.2011

Ilość stron: 204

Wydawca: Zysk i S-ka

Kup książkę: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=pilis+dmochowski+list+z+polski