Dawid Hallmann – Folkrap (2009)

Dawid Hallmann - "Folkrap"Płyta Dawida Hallmanna „Folkrap” została wydana w 2009 roku. To niezwykły projekt, efekt współpracy dwóch artystów reprezentujących dwa odległe gatunki muzyczne – folk i rap.

„FOLKRAP to przekaz. Przekaz ponadczasowy i niezwykle wartościowy. Wiele z tych pieśni jest dziś zupełnie zapomniana, tak jak bohaterowie o których opowiadają. No bo któż dziś pamięta pułkownika Kaliksta Zakrzewskiego, którego waleczność w okresie wojen napoleońskich uwiecznił Antoni Gorecki? Warty podkreślenia jest wątek litewski, który bardzo silnie pojawia się w projekcie. W ten sposób podkreślone zostały wielowiekowe więzy łączące nasze narody. Ostatni utwór – O jau mano mielas jest w całości zaśpiewany i zarapowany po litewsku. Z kolei Pieśń Legijonu Litewskiego jest hołdem dla Juliusza Słowackiego, z okazji przypadającej w 2009 roku dwusetnej rocznicy jego urodzin.

Rytmikę rapowego beatu zrównoważyła melodyjność folkowych motywów, zaś język XIX-wiecznej poezji został oprawiony w typową dla rapu melorecytację. Pojawia się również śpiew.”

tekst z oficjalnej strony Dawida Hallmanna

Data wydania: 2009

Lista utworów:

1. Pieśń o Tarnowskim (4:51)
2. Duma o Zakrzewskim (3:23)
3. Na lipę słowiańską (3:31)
4. Pieśń Legijonu Litewskiego (5:43)
5. O jau mano mielas (3:36)

Oficjalna strona Dawida Hallmanna: http://www.hallmann.art.pl/

Dawid Hallmann – „Folkrap” – teksty!