Sprawiedliwi (2009)

Serial "Sprawiedliwi"

„Młode małżeństwo podczas II wojny światowej ryzykuje życie, aby nieść pomoc Żydom. On jest architektem, ona pielęgniarką – członkinią „Żegoty”.

Akcja serialu rozgrywa się w dwóch planach – historycznym i współczesnym. Wojenna część opowieści rozpoczyna się od przypadkowego spotkania głównych bohaterów – Basi i Stefana. Zakochują się, wkrótce biorą ślub. Trwa okupacja. Choć młodych łączy miłość, różni ich podejście do pomocy Żydom. Basia od początku wojny aktywnie działa w konspiracji, Stefan się nie angażuje. Jego nastawienie zmienia dopiero rodzinna tragedia…”

Mimo, że porusza ważną tematykę i został wyprodukowany przez to samo studio co popularny „Czas honoru”, serial „Sprawiedliwi” nie jest powszechnie znany. Być może ze względu na to, że jest stosunkowo krótki (7 odcinków) i nie miał możliwości na długo zapaść w pamięć widzów, ale istotnym faktem wydaje się być również… data premiery. Otóż serial wszedł na ekrany TVP dokładnie 11 kwietnia 2010 roku, zatem następnego dnia po Katastrofie Smoleńskiej. Co zrozumiałe, Polacy mogli mieć w tym czasie głowy zaprzątnięte czymś innym niż seriale…

Może więc czas rozpropagować tę produkcjęFacebook: www.fb.com/SerialSprawiedliwi

Rok produkcji: 2009
Premiera: 11 kwietnia 2010

Kup DVDhttp://allegro.pl/filmy?string=sprawiedliwi

Strona serialu: http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/sprawiedliwi
Filmweb: http://www.filmweb.pl/serial/Sprawiedliwi-2010-503501