Blisko Polski – czy to działa?

Rozważając wsparcie Fundacji Blisko Polski zasadne będą pytania: „czy to ma sens?”, „czy to w ogóle działa?”. Odpowiedź przyniesie przyszłość, ale pewne poszlaki są widoczne już dzisiaj. Przede wszystkim można się zapoznać – ze skromnym jak na razie, ale jednak – dorobkiem strony.

Części jeszcze nie widać, ale już pochwalić się możemy np. rosnącym Leksykonem (to te podkreślone na czerwono wyrazy na stronie), który ma już w bazie ponad 15 tysięcy haseł (stan na marzec 2019 rok) oraz dużą sekcją Muzyka patriotyczna – zawierającą nie tylko listę utworów z albumu, jak na wielu stronach, ale również teksty i muzykę!

Chcąc docelowo przekazać Polakom to, o czym „zapomniała” im powiedzieć telewizja, na początek wprowadzamy na stronę treści, które zasadniczo można znaleźć gdzie indziej, ale są:

a) prawie zawsze porozrzucane po wielu stronach
b) bardzo często zaprezentowane w sposób niestrawny, nierzadko nieuporządkowany.

W efekcie otrzymujemy stronę Blisko Polski jako małą encyklopedię widoczną wysoko w wyszukiwarce! Przykład:

http://www.google.pl/search?q=polskie+powstania

W marcu 2019 roku, Blisko Polski odwiedza ok. 1000-1500 osób dziennie, mamy fanów na Facebooku oraz subskrybentów na YouTube! A przecież tak naprawdę dopiero raczkujemy, gdyż to praca na wiele lat.

Z czasem, kiedy na stronie pojawiać się będą inne treści, dzięki znaczeniu witryny w wyszukiwarce, dotrzemy do tzw. Lemingów, którzy szukając z pozoru neutralnej informacji otrzymają ją, a dzięki menu, linkom czy grafikom dowiedzą się czegoś, czego nie szukali, nie wiedzieli i może nawet nie chcieli wiedzieć.

Pierwsza taka grupa już jest – to uczniowie:
http://www.google.pl/search?q=historia+polski+w+skrócie
http://www.google.pl/search?q=historia+polski+w+pigułce
oraz inne osoby chcące „szybko” poznać polską historię. Może do sprawdzianu, może do egzaminu, a może zupełnie w innym celu. Wpisują hasło w google i… poznają Blisko Polski. Działa? Działa: te dwa powyższe hasła wpisuje sto kilkadziesiąt osób w każdym miesiącu!

Co istotne, strona Blisko Polski wypełniona zostanie nie tylko treściami dotyczącymi historii Polski czy polityki. Na swój czas czekają również takie tematy jak na przykład… „kultura i dobre zwyczaje w ruchu drogowym”, bo przecież i na polskich drogach czy ulicach jest wiele do poprawienia.

Blisko Polski ma być… bliskie Polsce, ma być wsparciem dla ponownego „unarodowienia” Polaków, poprzez przybliżenie im ich własnej wspaniałej historii, aby na tej bazie stworzyć świadomy naród mogący z powodzeniem odbudować nie tylko swoją tożsamość, ale w ostatecznym efekcie swój kraj.

Przekonałeś się? To wesprzyj! :)

Informacje z działalności Blisko Polski pojawiają się na forum Blisko Polski w sekcji „Przyjaciele Blisko Polski” (dział dostępny dla Darczyńców).

Dodaj komentarz