Andrzej Borowiec – „Chłopak z Warszawy” (2014)

Andrzej Borowiec - Chłopak z WarszawyKsiążka „Chłopak z Warszawy” jest spojrzeniem oczami szesnastoletniego chłopca na Powstanie warszawskie. Jesienią 1944 roku Andrzej Borowiec, w dwóch lewych butach i lamowanym aksamitem smokingu, kulejąc, wmaszerował do niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy tygodnie wcześniej został dwukrotnie ranny. W obozie opatrzył go wzięty do niewoli brytyjski lekarz. Andrzej, który właśnie skończył szesnaście lat, ocalał z Powstania warszawskiego.  Ubrany jak wielu Powstańców w zdobyczną „panterkę” SS, przez dwa miesiące brał udział w krwawych walkach ulicznych w stolicy Polski. Walczył w Batalionie Zośka, przeżył koszmar kanałów.

Wspomnienia Andrzeja Borowca nie ograniczają się wyłącznie do okresu Powstania warszawskiego. Urodzony w 1928 roku, syn pułkownika Wojska Polskiego opisuje barwne dzieciństwo w latach trzydziestych, pierwsze dni wojny w oblężonym Lwowie, wstąpienie w szeregi konspiracji, udział w Powstaniu i wreszcie krótki powojenny epizod tajnego emisariusza.

Dzięki tej niezwykłej relacji możemy wraz z Autorem przeżyć historię, poznać smak zwycięstw i gorycz klęski. „Chłopak z Warszawy” to niezrównana opowieść o przetrwaniu i oporze podczas jednego z najbardziej wstrząsających wydarzeń II wojny światowej, przywołana przez człowieka należącego do nielicznej już grupy żyjących weteranów heroicznego polskiego lata. Andrzej Borowiec dedykuje swoją książkę wszystkim chłopakom z Warszawy, „szczególnie tym, którym nie dane było dorosnąć”.

Data wydania: 29 lipca 2014 roku

Ilość stron: 432

Wydawnictwo: Rebis

Kup książkę: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=borowiec+chlopak+z+warszawy