Morozowski Andrzej

Andrzej Morozowski – ur. 13 czerwca 1957 r. w Warszawie, polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, zawodowo związany m.in. z Radiem Zet i TVN24. Ojciec Andrzeja Morozowskiego, Mordechaj Mozes, był narodowości żydowskiej. Był on komunistą już od czasów przedwojennych, od 1947 roku związany z MBP. Pracował w Departamencie V ds. polityczno-społecznych, którego dyrektorem była Julia Brystygier. W 1954 roku rozpoczął pracę w Centralnym Archiwum MBP.

Andrzej Morozowski w latach 1990–2000 pracował w Radiu Zet, w tym okresie współpracował także z TVP. Od 2001 roku związany z TVN24, na antenie której prowadził takie programy jak „Skaner polityczny”, „Bohater tygodnia”, „Studio 24”, „Kuluary”, „Rozmowa bardzo polityczna” i „Prześwietlenie”, a także pracował jako reporter.

Wraz z Tomaszem Sekielskim w latach 2005–2010 prowadził autorski program „Teraz my!” w TVN. W odcinku z 26 września 2006 roku przy współpracy z posłanką Samoobrony Renatą Beger, za pomocą ukrytej kamery nagrali jej rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości, co zapoczątkowało kryzys w rządzie i w efekcie wcześniejsze wybory parlamentarne. Była to tak zwana afera taśmowa.

« Powrót do Leksykonu