Gra planszowa „Mali Powstańcy”

Gra "Mali Powstańcy"Mali Powstańcy” to gra rodzinna stworzona przez Filipa Miłuńskiego, wydana przez wydawnictwo Egmont Polska  przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodszych graczy, ale również do ich rodziców i dziadków.  Gra jest bardzo silnie osadzona w realiach okupowanej Warszawy, jednak (co ważne!) nie zawiera ona elementów przemocy.

GraMali Powstańcy” jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania harcerskiej poczty polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Młodzi harcerze przenosili pocztę i rozkazy pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem.

Każdy z graczy wciela się w rolę zastępowego. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Harcerze z różnych zastępów rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej doręczy rozkaz na miejsce. Często jednak będą musieli ze sobą współpracować.

Gra "Mali Powstancy"

Jeśli rozkaz nie zostanie doręczony na czas, oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet całe dzielnice. Jeśli zbyt wiele dzielnic zostanie zajętych przez oddziały wroga, gra kończy się porażką wszystkich graczy.

Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 min.
Wydawca: Egmont
Projektant: Filip Miłuński

Więcej informacji nt. gry: http://malipowstancy44.blogspot.com/

Mali Powstańcy” na Allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?string=mali+powsta%C5%84cy&category=9