Dorota Kania, Jerzy Tragalski, Maciej Marosz – „Resortowe dzieci. Media” (2013)

Dorota Kania, Jerzy Tragalski, Maciej Marosz - "Resortowe dzieci. Media"Wydana 17 grudnia 2013 roku książka trójki dziennikarzy Doroty Kani, Jerzego Tragalskiego i Macieja Marosza „Resortowe dzieci. Media” jest pierwszą publikacją w serii wydawniczej pt. „Resortowe dzieci”, która ma na celu pokazanie powiązań elit medialnych, biznesowych, politycznych i naukowych III RP ze strukturami PRL.

Bohaterowie tej książki to ludzie mediów. Resortowe dzieci wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPRMBP, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć nie wywodzą się z  komunistycznych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego do dziś.

„Violetty”, „Kowalscy”, Literaci”, „Poeci”, „Daniele” i inni. Połączeni solidarnością grupową i interesami, posługujący się wprawnie relatywizmem moralnym, szyderstwem i ośmieszaniem. Często, w razie pilnej potrzeby, pełniące rolę „dyżurnych autorytetów moralnych”, szczujących przeciw zbyt niepokornym, zbyt dociekliwym, myślącym, ponad ich miarę, po prostu inaczej.

Wydawnictwo: Fronda

Data wydania: 17.12.2013

Kup książkę: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=resortowe+dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *