Transformacja. Od Lenina do Putina (2012)

Transformacja. Od Lenina do PutinaFilmTransformacja” w reżyserii Grzegorza Brauna to w założeniu pięcioodcinkowy cykl przedstawiający historię przekształcania się państwa bolszewickiego od rewolucji 1917 roku po czasy współczesne. Opisuje dzieje masowych zbrodni i manewrów politycznych służących przedłużeniu istnienia systemu sowieckiego na kolejnych etapach, od Lenina do Putina.

Pierwsza część filmu, mająca tytuł „NEP, Trust i głuchoniemi ślepcy” ukazała się w 2012 roku. Przedstawia genezę i krwawe konsekwencje komunistycznego przewrotu w Rosji pokazuje, jak Lenin, Trocki, Dzierżyński, Stalin i ich wspólnicy wypracowali metody dezinformacji, prowokacji i eksterminacji stosowanych wobec tych, którzy stali na drodze „światowej rewolucji”.

Zwiastun pierwszej części filmu:

Druga część filmu z 2013 roku, zatytułowana „Zmienna linia partii, III wojna światowa i raport lokomotywy” przedstawia rolę Związku Sowieckiego w rozpętaniu II wojny światowej, wraz z tragicznymi dla samej Rosji konsekwencjami. W filmie jest również mowa o metodach i efektach komunistycznej infiltracji Zachodu, bez którego stałej pomocy zbrodniczy i niewydolny system komunistyczny nie zdołałby przetrwać.

Zwiastun drugiej części filmu:

Część trzecia, która ukazała się również w 2013 roku, zatytułowana „Nomenklatura, dezinformacja i kryzysy kontrolowane” opowiada o czasach Nikity Chruszczowa i Leonida Breżniewa. Pokazuje kulisy zdarzeń, które znamy jako węzłowe, zwrotne w historii Polski i świata: rok 1956 i 1962, kryzys kubański, 1968 od polskiego Marca do sierpniowej inwazji na Czechosłowację.

Zwiastun trzeciej części filmu:

Kolejne części filmu są w produkcji a ich realizacja jest inicjatywą prywatną. Informacje o tym jak wesprzeć powstanie kolejnych części filmu znajdują się na stronie producenta Film Open Group: www.crowdfunding.ahaaa.pl/campaigns/transformacja-czesc-4/

Zachęcamy też do zakupu filmuTransformacja. Od Lenina do Putina”: www.ahaaa.pl