Kwiatkowski Robert

Robert KwiatkowskiRobert Kwiatkowski – ur. 7 listopada 1961 r. w Przemyślu, polski polityk i przedsiębiorca. Członek KRRiT w latach 1996–1998, następnie do 2004 roku prezes zarządu Telewizji Polskiej. Jest synem pułkownika Stanisława Kwiatkowskiego, teoretyka propagandy, twórcy powołanego w stanie wojennym CBOS i doradcy gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Robert Kwiatkowski w trakcie studiów był działaczem ZSP. W 1985 roku wstąpił do PZPR.

W 1993 roku został członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia. Pracował w sztabie wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego w trakcie kampanii prezydenckiej w 1995 roku. W 1996 roku został wybrany przez Sejm RP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkiem KRRiT był do 1998 roku.

W czerwcu 1998 roku objął stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Jego nazwisko pojawiło się w trakcie tzw. afery Rywina. Przyjęty przez Sejm raport sejmowej komisji śledczej (autorstwa Zbigniewa Ziobry) stwierdzał, że złożenie (w lipcu 2002 roku) przez Lwa Rywina propozycji korupcyjnej przedstawicielom Agora S.A. miało pozostawać – jak wskazano w tym dokumencie – w ścisłym związku z zachowaniem osób z tzw. grupy trzymającej władzę, w skład której mieli wchodzić Robert Kwiatkowski, Aleksandra Jakubowska, Włodzimierz Czarzasty, Lech Nikolski oraz Leszek Miller. W związku z tą sprawą nie zostały mu nigdy przedstawione żadne zarzuty. W 2013 roku został działaczem partii Janusza PalikotaTwój Ruch. Otwierał listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Dodaj komentarz