Rodzina Bronisława Komorowskiego

[ Afery ] [ Biografia ] [ Errata do biografii ] [ Cytaty ] [ Gafy ] [ Komorowski a WSI ] [ Kontrowersje ] [ Ortografia ]
[ Otoczenie ] [ Pochodzenie ] [ Przesłuchanie ] [ Rodzina ] [ Wpadki ] [ Wybory ] [ Życiorys ] [ Linki ]

Bronisław Komorowski

[ Bronisław Komorowski – strona informacyjna ]

Rodzina Bronisława KomorowskiegoBronisław Komorowski żonaty jest z Anną Komorowską, z domu Dembowską. Mają pięcioro dzieci: Zofię, Tadeusza, Marię, Piotra i Elżbietę. Bronisław Komorowski znany jest z tego, że ukrywa swoją rodzinę przed mediami. Spełnia w ten sposób wolę dzieci, które nie chcą być osobami publicznymi i angażować się w życie polityczne ojca. Jedynie najmłodsza córka Elżbieta wzięła czynny udział w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego w 2010 roku.

Jadwiga, matka Bronisława Komorowskiego była pracownicą naukową PAN, miała tytuł doktora nauk humanistycznych. W czasie wojny była łączniczką AK w Wilnie, w latach 80. należała do „Solidarności”. Ojciec Zygmunt Komorowski, miał pochodzić według Bronisława Komorowskiego z hrabiowskiej rodziny i być Żołnierzem Wyklętym. Informacje te jednak nie zostały potwierdzone, o czym można przeczytać w dziale errata do biografii Bronisława Komorowskiego.

Krewną Bronisława Komorowskiego jest też znana aktorka Maja Komorowska, która jest jego kuzynką. W czasie kampanii prezydenckiej wspierała go, wchodząc do komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego. Natomiast ciotką Bronisława Komorowskiego jest wnuczka Henryka Sienkiewicza, Maria Korniłłowicz. Oznacza to, że Bronisława Komorowskiego łączy dalekie pokrewieństwo z innym politykiem Platformy Obywatelskiej, Bartłomiejem Sienkiewiczem. Inna ciotka Komorowskiego, Helena Wołłowicz, uratowała w Powstaniu warszawskim ojca Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, Rajmunda.

Zobacz też dział o pochodzeniu Bronisława Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *