Dzieci Bronisława Komorowskiego

[ Afery ] [ Biografia ] [ Errata do biografii ] [ Cytaty ] [ Gafy ] [ Komorowski a WSI ] [ Kontrowersje ] [ Ortografia ]
[ Otoczenie ] [ Pochodzenie ] [ Przesłuchanie ] [ Rodzina ] [ Wpadki ] [ Wybory ] [ Życiorys ] [ Linki ]

Bronisław Komorowski

[ Bronisław Komorowski – strona informacyjna ]

Bronisław Komorowski z żoną Anną ma pięcioro dzieci: Zofię, Tadeusza, Marię, Piotra i Elżbietę. W przeciwieństwie do poprzedników na stanowisku prezydenta, dzieci Bronisława Komorowskiego nie stały się celebrytami, a ich życie prywatne owiane jest tajemnicą. Prasie udało się niewiele ustalić na ich temat. Najstarszym dzieckiem jest Zofia, urodzona w 1979 roku, zatrudniona w fundacji pozarządowej. Pracą w organizacji pozarządowej zajmuje się również Maria (rocznik 1983), która pracuje w Stowarzyszeniu Szkoła Liderów, prowadzącym szkolenia dla młodych polityków i liderów lokalnych. Jedynie najmłodsza córka Bronisława Komorowskiego, urodzona w 1989 roku Elżbieta, brała czynny udział w kampanii prezydenckiej ojca, była wtedy studentką.

Najstarszy syn Bronisława Komorowskiego Tadeusz (1981 rocznik) pracuje w kancelarii prawnej. Jak podał TVN24, w 2010 roku Tadeusz Komorowski na swoim oficjalnym profilu na portalu GoldenLine deklarował pracę w dwóch miejscach: Manhattan Real Estate Management i Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzaty Sobol. Tadeusz podziela pasę ojca do polowań. Wśród rodziny Komorowskich krąży opowieść o tym, jak syn uratował ojca na polowaniu w ostatniej chwili zabijając dzika, który rzucił się na Bronisława Komorowskiego. „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła nagrania, na których najstarszy syn Bronisława Komorowskiego utrudnia kontrolę urzędników na terenie firmy, której jest prokurentem i która powiązana jest z byłym oficerem WSI, odpowiedzialnym za wyłudzenia w SKOK WołominPiotrem Polaszczykiem. Zobacz więcej: Tadeusz Komorowski

Kontrowersje wzbudził też najmłodszy syn Bronisława Komorowskiego, urodzony w 1986 roku Piotr. W kwietniu 2004 roku uległ on poważnemu wypadkowi samochodowemu. Jak podała gazeta „Super Express”, Piotr Komorowski został potrącony przez samochód marki Mercedes, jadący w obstawie dwóch samochodów BOR. Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie, a sprawcą miał być syn znanego biznesmena. W tym okresie pomagał Bronisławowi Komorowskiemu Aleksander Lichocki, który prasie przedstawiał się jako rzecznik i znajomy Bronisława Komorowskiego. Więcej na temat znajomości z Aleksandrem Lichockim można przeczytać w dziale o otoczeniu Bronisława Komorowskiego.

Piotr Komorowski ukończył studia politologiczne na prywatnej uczelni Collegium Civitas, w 2012 roku uzyskał tytuł magistra i rozpoczął pisanie pracy doktorskiej z zakresu marketingu politycznego. Jest też współautorem książki o historii Collegium Civitas. Został wiceprezesem zarządu firmy FUNFOTOS SP. Z O.O. która zajmuje się produkcją kabin do fotografii osobistej, które ustawia w miejscach publicznych.

Zobacz też więcej informacji na temat rodziny i pochodzenia Bronisława Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *