Wpadki Bronisława Komorowskiego

[ Afery ] [ Biografia ] [ Errata do biografii ] [ Cytaty ] [ Gafy ] [ Komorowski a WSI ] [ Kontrowersje ] [ Ortografia ]
[ Otoczenie ] [ Pochodzenie ] [ Przesłuchanie ] [ Rodzina ] [ Wpadki ] [ Wybory ] [ Życiorys ] [ Linki ]

Bronisław Komorowski

[ Bronisław Komorowski – strona informacyjna ]

W maju 2010 roku, w czasie konferencji prasowej poświęconej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, Bronisław Komorowski, pełniący funkcję prezydenta swoją wiedzę na temat Rady oparł na Wikipedii. Wychwycili to fotoreporterzy, którzy wychwycili Komorowskiego z wydrukiem z internetu.

W czasie powodzi w 2010 roku wyszła na jaw nieznajomość Konstytucji przez Bronisława Komorowskiego. Stwierdził, że nawet, gdyby wprowadzono stan nadzwyczajny, to zbliżające się wybory prezydenckie mogłyby odbyć się w terminie. Według Konstytucji w czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu wybory nie mogą być przeprowadzone.

Podczas II Kongresu Gospodarczego w Katowicach w maju 2010 roku Komorowski mówiąc o gospodarce Grecji pomylił deficyt budżetowy z długiem publicznym. Miesiąc później zaliczył kolejną wpadkę twierdząc, iż Polska jest w Unii Europejskiej płatnikiem netto, dzięki czemu otrzymuje więcej pieniędzy z budżetu UE, niż do niego wpłaca. Tymczasem płatnik netto to ten, który więcej wpłaca, niż otrzymuje, a Polska jest beneficjentem netto.

Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu w Dniu Flagi 2013 roku stwierdził, że „nasza flaga nie jest szczególnie bogata w kolory”.

Podczas wizyty we Francji w maju 2013 roku, Bronisław Komorowski stwierdził, że Polska i Francja były sojusznikami przez cały okres trwania wojny. Magister historii Bronisław Komorowski zapomniał, że od 10 lipca 1940 roku do 20 sierpnia 1944 roku legalną władzę we Francji sprawował prohitlerowski rząd w Vichy.

Według Bronisława Komorowskiego na Wołyniu zginęło 5 Polaków. Fragment przemówienia opublikowanego na stronie internetowej prezydenta:

„Jest o co prosić dobrego Pana Boga, aby darował ludziom zbrodnie, bo ta zbrodnia była jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń Polaków w czasie II wojny światowej. Mówią o tym te tablice, zawierające nazwy ponad dwóch tysięcy wsi, miejscowości na dawnych kresach Drugiej Rzeczpospolitej, gdzie zginęło co najmniej pięciu Polaków.

Poniżej nagranie:

Według magistra historii Bronisława Komorowskiego, Konstytucja 3 Maja była 2 Konstytucją w Europie:

Podczas kampanii prezydenckiej w 2010 roku, nawiązując do słów Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o przeciwnikach politycznych Prawa i Sprawiedliwości: „My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO”, Bronisław Komorowski stwierdził: „Nie chcemy nikogo ustawiać tam, gdzie stoi NATO.”

Mimo, że podręczniki historii nauczają, że Światowid miał 4 twarze, w trakcie przemówienia w kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski stwierdził:

Nie muszę, nie chcę i nie będę zmieniał ani życiorysu, ani mojego stylu uprawiania polityki, Nie będę się przebierał i udawał, że jestem Światowidem o pięciu twarzach jednocześnie.

Przekręcał też nazwę owalnego gabinetu, w którym urzęduje prezydent USA. W programie Tomasza Lisa, nazwał go owalnym salonem.

W czasie debaty prawyborczej w PO, podczas dyskusji z Radosławem Sikorskim Bronisław Komorowski stwierdził, że popiera finansowanie przez państwo zabiegu in vitro, ale tylko wtedy, gdy „jest szansa, że się urodzą dzieci zdrowe i będą dobrze wychowane, na dobrych obywateli”.

Jeden z niewybrednych żartów Bronisława Komorowskiego brzmiał: „To tak, jak zawsze pytają obcokrajowcy: dlaczego całujemy kobiety w rękę? Ja odpowiadam: Od czegoś trzeba zacząć.”

W trakcie wizyty w USA, w swojej wypowiedzi odniósł się do słów sowieckiego zbrodniarza Feliksa Dierżyńskiego sądząc, że to po prostu rosyjskie przysłowie:

Z głębokim przekonaniem, ze szczerą wolą inwestujemy w dobre relacje z Rosją. Ale akcentujemy to, że trzeba, na zasadzie znanej w rosyjskim przysłowiu „ufać, ale sprawdzać”.

W czasie mistrzostw świata w siatkówce, które odbywały się w Polsce w 2014 roku Bronisław Komorowski dziękował… piłkarzom. Po meczu finałowym, który dał polskim siatkarzom złoty medal mistrzostw świata Bronisław Komorowski powiedział:

W takiej chwili jest się szczęśliwym prezydentem szczęśliwego kraju. To naprawdę wielki sukces po 40 latach. Dziękuję wszystkim. Pozdrawiam wszystkich piłkarzy i wszystkich kibiców.

Bronisław Komorowski proponuje lewatywę na głowę:

W 2014 roku, podejmując polskich rajdowców, którzy z sukcesami startowali w Rajdzie Dakar, Bronisław Komorowski stwierdził, że ich sukces może „zapłodnić polską wyobraźnię wielu różnych mieszczuchów”. Jednak w relacji PAP słowa Bronisława Komorowskiego zostały przekazane inaczej: „Liczę, że ten niebywały sukces zachęci innych mieszczuchów, którzy śledzili wasze zmagania przed telewizorami, do podjęcia podobnych wyzwań”.

W lutym 2015 roku, podczas wizyty w Japonii, Bronisław Komorowski odwiedzając japoński parlament zachowywał się kuriozalnie wobec powściągliwych Japończyków. Pozując do zdjęcia wszedł na fotel spikera, a także nazwał… „szogunem” szefa BBN Stanisława Kozieja:

https://www.youtube.com/watch?v=7h_esvf-jtM

Bronisław Komorowski zasłynął z błędów ortograficznych. Więcej o jego kłopotach z poprawnością języka polskiego w dziale ortografia Bronisława Komorowskiego.

Podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2015 roku Bronisław Komorowski kompletnie pogubił się w swojej przemowie i mówił o… „ofiarach Żołnierzy Wyklętych”:

Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania, związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych.

https://www.youtube.com/watch?v=wm6QooQNQ2A

Kampania wyborcza Bronisława Komorowskiego z 2015 roku przyniosła kolejne wpadki. Podczas wiecu wyborczego w Lublinie jeden z protestujących przeciwko urzędującemu prezydentowi skandował hasło „na Mazury macać kury”. Bronisław Komorowski większą część swojego wystąpienia poświęcił właśnie protestom i „specjaliście od kur”. Posługiwał się przy tym nieskładnym językiem, mówił niewyraźnie. Powiedział m.in.:

My proponujemy Polsce, to co służy, a nie szkodzi, szkodzi wrzask, szkodzi specjalista od kur, szkodzi ten, który chce aby wszystko wetować, co chodzi, fruwa i się rusza! (…) My chcemy Polski nowoczesnej, my nie chcemy specjalisty od kur. (…) Czas specjalistów tylko od kur i od wrzasku minął!

Komentatorzy stawiali pod znakiem zapytania stan pełnej trzeźwości Bronisława Komorowskiego, który mógł być również spowodowany poważną chorobą serca, na którą ma cierpieć Bronisław Komorowski. Zobacz więcej: Bronisław Komorowski w wyborach.

Bronisław Komorowski i specjalista od kur:

https://www.youtube.com/watch?v=ZSfWOxA65Pg

W czasie wizyty w Kędzierzynie Koźlu, podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku Bronisław Komorowski kilkakrotnie pomylił nazwę tej miejscowości mianując ją Kościerzyną Koźle.

Bronisław Komorowski podpisał ustawę budżetową na 2015 rok

Informacja z oficjalnej strony prezydenta Bronisława Komorowskiego o podpisaniu ustawy budżetowej na 2015 rok.

Przez pięć lat prezydentury Bronisław Komorowski nie wiedział co podpisuje? W jednym z wywiadów, tuż przed końcówką prezydenckiej kampanii wyborczej stwierdził, że:

Prezydent z mocy konstytucji nie podpisuje budżetu, nie ma prawa go wetować. Jeżeli kandydaci tego nie wiedzą i opowiadają bajki, jakby kandydowali na premiera, to jest to element kompromitacji politycznej.”

Tymczasem zgodnie z art. 224 Konstytucji RP mówi, że:

Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje w ciągu 7 dni ustawę budżetową albo ustawę o prowizorium budżetowym przedstawioną przez Marszałka Sejmu.

Prezydent ma też prawo odesłać ją do Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego Bronisław Komorowski o tym nie wiedział, jeżeli podpisał ustawę budżetową 5 razy w ciągu swojej kadencji?

Po przegranej I turze wyborów prezydenckich w 2015 roku, Bronisław Komorowski postanowił spotkać się z obywatelami i odbył dwa spacery po Warszawie. W trakcie jednego z nich rozmawiał z niepełnosprawną kobietą, a kamery wychwyciły suflerkę, która podpowiadała prezydentowi co mówić i jak się zachować podczas rozmowy:

https://www.youtube.com/watch?v=NUE26o1Oh3Y

Zobacz też: gafy Bronisława Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *