Syn Bronisława Komorowskiego – Tadeusz Komorowski

[ Afery ] [ Biografia ] [ Errata do biografii ] [ Cytaty ] [ Gafy ] [ Komorowski a WSI ] [ Kontrowersje ] [ Ortografia ]
[ Otoczenie ] [ Pochodzenie ] [ Przesłuchanie ] [ Rodzina ] [ Wpadki ] [ Wybory ] [ Życiorys ] [ Linki ]

Bronisław Komorowski

[ Bronisław Komorowski – strona informacyjna ]

Syn Bronisława Komorowskiego Tadeusz, pod koniec 2013 roku został prokurentem firmy Maddy Investment, firmy której kapitał poprzez sieć kolejnych spółek prowadzi do oficera WSI i członka rady nadzorczej SKOK‑u Wołomin Piotra Polaszczyka. Firma poprzez gąszcz powiązań z wieloma innymi spółkami, skupia się na jednym, na walce z Energetyką Ursus (EU). To właśnie instalacje EU, ogrzewające połowę warszawskiej dzielnicy Ursus, stoją od lat na drodze wielkiej inwestycji deweloperskiej, którą pierwotnie doprowadzić do skutku próbowała grupa Celtic Property Development, której działalność zainicjował oficer WSI Piotr Polaszczyk.

Zadaniem firmy Maddy Investment jest głównie doprowadzenie do zlikwidowania warszawskiej elektrociepłowni Energetyka Ursus i przekazanie jej rynku francuskiej firmie Dalkia. Obiektem sporu są instalacje należące do EU, które znajdują się na gruntach należących do firmy, w której prokurentem jest syn Bronisława Komorowskiego – Tadeusz.

Gazeta Polska Codziennie” opublikowała film, na którym syn Bronisława Komorowskiego blokuje urzędnikowi Inspektoratu Ochrony Środowiska kontrolę instalacji energetycznych w warszawskiej dzielnicy Ursus. Działanie takie niezgodne jest z prawem, według artykułu 225. § 1 kodeksu karnego: Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Prokuratura nie podjęła jednak działań w tej sprawie:

Zobacz nagranie:

Wkrótce ujawniono też kolejne nagranie, na którym syn Bronisława Komorowskiego utrudnia kolejną kontrolę, tym razem z urzędu marszałkowskiego w sprawie ścieków, które nie wiadomo gdzie są odprowadzane. Na terenie przekazanym przez Celtic Property Development spółce Maddy Investment znajduje się oczyszczalnia ścieków należąca formalnie do Energetyki Ursus. Na nagraniu urzędnik obserwujący całą sytuację zauważa, że działanie syna Bronisława Komorowskiego jest niezgodne z prawem, a, Energetyka jako strona w oględzinach ma prawo, by wyznaczony przez nią przedstawiciel był świadkiem kontroli. Firma reprezentowana przez Komorowskiego juniora nie ma uprawnień do prowadzenia oczyszczalni:

Zobacz więcej na temat dzieci Bronisława Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *