Katastrofa Smoleńska – śledztwa (stan na 10.04.2015 r.)

[ Strona informacyjna: Smoleńsk ]

Katastrofa smoleńska

[ Brzoza ] [ Ciała ofiar ] [ Czarne skrzynki ] [ Dwie wizyty ] [ Filmy ] [ Kłamstwa smoleńskie ] [ Komisja Millera ]
[ Książki ] [ Linki ] [ Lista ofiar ] [ Lot cywilny czy wojskowy? ] [ Lotnisko ] [ MAK ] [ Muzyka ] [ Mity smoleńskie ]
[ Obsługa lotniska ] [ Śledztwa ] [ Trotyl ] [ Wątpliwości ] [ Wrak ] [ Wybuch ]
[ Zespół Macieja Laska ] [ Zespół parlamentarny ] [ Zgony poza katastrofą ]

Warto wiedzieć, że oprócz tego, iż już w dniu katastrofy wyrok wydali politycy partii rządzącej i wspierające ich media, a następnie  (lipiec 2011 roku) tzw. komisja Millera [Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego], sprawę wciąż bada polska prokuratura, a śledztwo w żaden sposób nie jest zakończone.

Jego prowadzenie utrudniają Rosjanie, nie udostępniając ważnych dowodów, najważniejszymi z nich są wrak samolotu i czarne skrzynki. Polska strona sama zrzekła się jednak tych dowodów. Jerzy Miller podpisał trójstronne memorandum, gdzie jedną stroną jest on, drugą minister transportu Rosji, a trzecią MAK. W tym porozumieniu z kwietnia 2010 roku zgodził się, żeby wrak pozostał w Rosji do czasu zakończenia tamtejszego śledztwa. W umowie tej rząd polski zrzekł się szybkiego przekazania wraku, a Rosjanie mogą dowolnie przesuwać termin jego oddania. Bezsilność Polski w tej sprawie jest więc winą polskiego rządu. Prokuratura rosyjska zależna jest od władz Rosji i to nie od prokuratury zależy termin wydania wraku, a od najwyższych władz rosyjskich. Podobnie jest z czarnymi skrzynkami samolotu.

Prezentujemy wybór tego, co mogliśmy się dowiedzieć o przebiegu śledztw i dochodzeń oficjeli polskich i rosyjskich po 10 kwietnia 2010 roku:

[ Śledztwo polskie ] [ Śledztwo rosyjskie ]
[ Śledztwo cywilne ]
[ Sejmowy zespół parlamentarny ]

Smoleńsk - Rosjanie niszczą wrak

Zobacz też informacje na temat komisji MAK, komisji Millera i zespołu Macieja Laska.

Dodaj komentarz