Bronisław Komorowski – lotnisko w Białej Podlaskiej

[ Afery ] [ Biografia ] [ Errata do biografii ] [ Cytaty ] [ Gafy ] [ Komorowski a WSI ] [ Kontrowersje ] [ Ortografia ]
[ Otoczenie ] [ Pochodzenie ] [ Przesłuchanie ] [ Rodzina ] [ Wpadki ] [ Wybory ] [ Życiorys ] [ Linki ]

Bronisław Komorowski

[ Bronisław Komorowski – strona informacyjna ]

Spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód należąca do współpracowników WSI Wiesława Huszczy i Ryszarda Grabasa oraz tureckiego biznesmena Vahapa Toyema, na terenach lotniska byłej jednostki wojskowej 5058 obiecywała stworzyć inwestycjęLotnisko i strefa gospodarcza Biała Podlaska”. Wkrótce okazało się, że inwestycja była blefem służącym innym interesom. Jak podał Wojciech Sumliński w książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” Wiesław Huszcza był ostatnim skarbnikiem PZPR oraz zasiadał w radach nadzorczych spółek tworzących zaplecze finansowe dla komunistów po 1989 roku. Był też prezesem polsko-rosyjskiej firmy w Moskwie, której siedziba w Polsce mieściła się w budynku Ministerstwa Obrony Narodowej i miał bliskie kontakty ze spółką REW AWTO, które kadrę kierowniczą stanowili wysocy rangą oficerowie GRU.

Tereny lotniska w Białej Podlaskiej podlegały Agencji Mienia Wojskowego, a przekazano je AMW w wyniku decyzji ministra Bronisława Komorowskiego. Po likwidacji jednostki wojskowej 5058 obiekty zostały przystosowane do mającego powstać tam Ośrodka Szkolenia Lotniczego, jedynego miejsca w Polsce, gdzie swoje umiejętności mieli kształcić piloci śmigłowców. Na remont jednostki wydano miliony złotych. W wyniku decyzji Bronisława Komorowskiego tereny te, należące do Agencji Mienia Wojskowego zostały wystawione na sprzedaż. Z inwestycji nic nie wyszło, a wyremontowane obiekty ciągle niszczeją. Według informacji, do których dotarł Wojciech Sumliński, to najdalej wysunięte na wschód polskie lotnisko miało służyć jako punkt przerzutowy dla WSI i Rosji, wykorzystany m.in. do handlu bronią.

Zobacz też inne afery związane z Bronisławem Komorowskim.

Dodaj komentarz